Kategoria

Technologia


Komputer stacjonarny czy Laptop - co lepsze?...
Autor: blog-jakich-malo | Kategorie: Technologia 
Tagi: laptop czy komputer   komputer stacjonarny czy laptop   laptop czy komputer stacjonarny   lepszy laptop czy komputer  
13 września 2016, 09:03

Wiele osób, które chce w obecnych czasach zakupić sprzęt komputerowy typu PC zastanawia się co będzie lepsze: komputer stacjonarny czy laptop? Prawda jest taka, że na tak postawione pytanie nie ma zgodnej odpowiedzi.

Żadna z owych opcji nie jest bowiem jednoznacznie dobra ani jednoznacznie zła. Cała kwestia sprowadza się do tego, jakie są nasze pragnienia i wymagania. Dopiero gdy poważnie się nad tym zastanowimy, do owych potrzeb i wymagań możemy dostosować konkretny sprzęt.

Pierwszym i podstawowym pytaniem z pewnością jest to, czy komputer użytkować będziemy w jednym miejscu, czy też go przenosić. Mobilność i możliwość pracy na komputerze w każdym możliwym miejscu jest z pewnością zaletą dla notebooka. Komfort pracy już jednak niekoniecznie. Monitor komputera stacjonarnego jest bowiem większy i często lepszy niż monitor wbudowany w laptop, a przecież wygoda naszych oczu to priorytet. Dodatkowo oddzielna, większa klawiatura zapewni nam wygodniejsze pisanie niż ta laptopowa. Plusem komputerów stacjonarnych jest także to, że możemy dowolnie zestawić jego podzespoły, a także wymieniać je w przypadku awarii czy też chęci modernizacji. Kupując laptopa zdecydować się trzeba na jeden z konkretnych modeli, ze specyfikacją przewidzianą przez producenta, zapomnieć można o większej rozbudowie, a i awaria stanowi gorszy problem. Laptop z kolei zajmuje mniej miejsca w domu i łatwiej utrzymać go w czystości.

Jak więc widać, każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie czego właściwie potrzebuje i zakupów dokonać zgodnie z tą odpowiedzią.