W tym roku wiosna nadejdzie szybciej


Autor: blog-jakich-malo
Tagi: promienniki   promienniki ciepła   ogrzewanie  
14 lutego 2020, 14:15

Chyba każdy z nas tęskni za wiosną i ciepłymi, letnimi nocami. Pogoda nas nie rozpieszcza, choć już ukazuje swoje łagodniejsze oblicze. Właściciele domów z ogrodem słoneczne dni z pewnością spędzają na tarasie lub w ogrodowej altanie. Czy można jednak coś zrobić, aby nie opuszczać jej po kilkunastu minutach?

 

RÓŻNE TYPY OGRZEWANIA

Jeśli chodzi o ogrzewanie, które często wykorzystywane jest w terenie, to istnieją dwa bardzo popularne typy.

Pierwszym z nich są gazowe parasole grzewcze. To urządzenia, które wyglądają jak dość niskie latarnie lub zgrabne kominki. Można ustawić je na środku altany, dzięki czemu wytwarzane przez nie ciepło będzie rozchodziło się wokół. Choć od płomienia bije pokaźne ciepło, to rozwiązanie ma szereg wad. Głównym problemem jest łatwopalność. Wystarczy jeden nieporadny ruch, aby parasol wywrócił się i spowodował pożar. Trzeba więc bardzo uważać. Kolejnym jest jego głośność. Parasole grzewcze nie należą do cichych urządzeń. Wytwarzają szum. Do tego dochodzi specyficzny zapach i konieczność kontrolowania stanu butli z gazem.

 

Drugim typem jest promiennik podczerwieni. To niewielkich rozmiarów, prostokątne urządzenie. Może zostać przymocowane do jednej ze ścian altanek, słupka lub sufitu. Istnieje również możliwość rozstawienia mobilnego promiennika, który można później przenieść do warsztatu, pracowni, garażu, albo po prostu –schować. Wiele zależy od potrzeb. Emituje on inny typ ogrzewania, niż parasole. To promienie, które przypominają te słoneczne. Delikatnie otulają osoby, znajdujące się w zasięgu działania reflektora ciepła. Promiennik ciepła jest urządzeniem bezwonnym i cichym. Jego wadą jest to, że do działania potrzebuje energii elektrycznej, którą trzeba doprowadzić do altany.

 

KTÓRE ROZWIĄZANIE LEPIEJ SIĘ SPRAWDZI JAKO OGRZEWANIE ALTANKI?

Podstawową różnicą między oboma urządzeniami jest sposób ich działania. Parasol grzewczy ogrzewa powietrze. W związku z tym to niezbyt ekologiczne rozwiązanie, ponieważ to będzie nieustannie „uciekać”, unosząc się. Jeśli chodzi o promiennik podczerwieni, to rozwiązanie o wiele bardziej praktyczne. Jest przyjazne środowisku, szybkie, nie poparzy ani Ciebie, ani Twoich gości. Co najważniejsze, ciepło odczuwalne będzie natychmiast po jego uruchomieniu aż do momentu wyłączenia. Zresztą promiennik ciepła jest urządzeniem nieskomplikowanym i prostym w obsłudze. Takie ogrzewanie altanki jest bardzo komfortowe.

 

 

Nie kupuj bubli. Jeśli chcesz zamontować promiennik podczerwieni jako ogrzewanie altanki, wybierz sprawdzony sprzęt, od dobrego producenta. Znajdziesz go na stronie http://irsystem.pl. To promienniki TERM2000, które wykonane są z najlepszych materiałów. Pamiętaj też o odpowiednim modelu. Jeśli potrzebujesz porady, koniecznie zadzwoń lub napisz do specjalistów, których dane kontaktowe znajdziesz na stronie. Podpowiedzą Ci, który produkt najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku oraz jak skutecznie go zamontować i bezpiecznie użytkować. Później ciesz się doborowym towarzystwem Twoich bliskich nawet wczesną wiosną lub późną jesienią.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz